Project Description

Biuro GT – system wspomagający pracę biura rachunkowego

Biuro GT to system przeznaczony dla księgowych i kadrowych zatrudnionych w biurze rachunkowym oraz dla doradców podatkowych. Jest on uzupełnieniem programów księgowych i kadrowo-płacowych z linii InsERT GT (Rachmistrz GTRewizor GTGratyfikant GT, mikroGratyfikant GT), narzędziem integrującym operacje wykonywane w tych programach.

Biuro GT obsługuje proces generowania plików JPK_VAT. Możliwe jest zbiorcze wygenerowanie i wysyłkę plików JPK_VAT dla klientów biura rachunkowego. Szczegółowe operacje związane z tą opcją taki: przygotowanie plików na podstawie ich statusy, zatwierdzanie plików niezatwierdzonych, wysyłka elektroniczna, pobieranie i drukowanie UPO. Możliwe jest także ponowne generowanie plików JPK_VAT (przydatne przy poprawie zapisów w ewidencji VAT) za tym ich ponowna wysyłka.

 Biuro GT umożliwia sprawną obsługę dużej liczby podmiotów bez konieczności wyboru wszystkich obsługiwanych podmiotów i odszukiwania odpowiedniego modułu administracyjnego. System automatyzuje wykonywanie operacji powtarzalnych, koniecznych do przeprowadzenia w każdym z obsługiwanych podmiotów. W systemie możliwe jest także automatyczne modyfikowanie najważniejszych parametrów programów księgowych i kadrowych. Jest to program intuicyjny w obsłudze, którego zadaniem jest przede wszystkim znaczne przyspieszenie pracy osób zatrudnionych w biurze rachunkowym.

Biuro GT zawiera mechanizmy pozwalające na łatwe harmonogramowanie pracy biura i kontrolowanie niektórych operacji wykonywanych przez biuro rachunkowe. Program ułatwia zarządzanie czynnościami administracyjnymi na wielu bazach danych – przede wszystkim przy archiwizacji i konwersji baz danych. System generuje także odpowiednie raporty ułatwiające rozliczanie pomiędzy biurem rachunkowym a jego klientami.